Parafia M.B.Szkaplerznej w Brzeźcach

8 01 2017r. Święto Chrztu Pańskiego. Dziś obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego. Jest ona wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać za każdą złożona ofiarę. Módlmy się za rodziny, które nawiedziliśmy i nawiedzamy z błogosławieństwem kolędowym. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

OVERVIEW

This domain parafiabrzezce.pl currently has an average traffic ranking of zero (the lower the higher page views). We have probed twenty pages within the site parafiabrzezce.pl and found one website interfacing with parafiabrzezce.pl.

PARAFIABRZEZCE.PL RANKINGS

This domain parafiabrzezce.pl has seen diverging levels of traffic for the duration of the year.
Traffic for parafiabrzezce.pl

Traffic ranking (by month) for parafiabrzezce.pl

Traffic ranking by day of the week for parafiabrzezce.pl

WHAT DOES PARAFIABRZEZCE.PL LOOK LIKE?

Desktop Screenshot of parafiabrzezce.pl Mobile Screenshot of parafiabrzezce.pl Tablet Screenshot of parafiabrzezce.pl

PARAFIABRZEZCE.PL HOST

We discovered that a lone page on parafiabrzezce.pl took five thousand one hundred and fifty-six milliseconds to load. Our parsers could not detect a SSL certificate, so our crawlers consider this site not secure.
212.85.96.113

SERVER OS

I observed that this website is employing the Apache/2.2.14 (Ubuntu) operating system.

Parafia M.B.Szkaplerznej w Brzeźcach

DESCRIPTION

CONTENT

This domain parafiabrzezce.pl has the following on the web site, "Dziś obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego." We observed that the website also said " Jest ona wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego." It also stated " Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Kolekta będzie przeznaczona na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać za każdą złożona ofiarę. Módlmy się za rodziny, które nawiedziliśmy i nawiedzamy z błogosławieństwem kolędowym. W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji."

VIEW OTHER WEBSITES

Middle Tennessee Council Boy Scouts of America

A Scout cares about other people. He willingly volunteers to help others without expecting payment or reward. Troops 438 and 439 took up this call during the Louisiana Flood. Hellip; More A Scout is Helpful. A Scout in his Teens goes above and beyond to leave a lasting impression on a community that he loves.

Чисти реки чисто море

Чисти реки чисто море! Дейности на НПО за опазване на околната среда в басейна на Черно море. Черноморска мрежа на неправителствените организации Варна, съвместно с партньори от други четири черноморски държави осъществява проект Чисти реки чисто море! Проектът прави преглед на постиженията и перспективите на Рамковата директива за водите и Рамковата директива за морска стратегия на ЕС и прилагането на басейновия принцип на управление на водите. 2013 Черноморска мрежа на НПО.